Venkovní a vnitřní úklidová technika

Z ulic našich měst a obcí všichni známe malá užitková vozidla, pro která se vžil český název Multikára. Jedná se o německou značku kompaktních nosičů nástaveb a transportérů, která má již dlouholetou tradici. Výrobní závod Multicar se nachází ve Waltershausenu ve středním Německu. Výhradním dovozcem těchto lehkých užitkových vozidel pro Českou republiku je společnost Unikont Group. Města, obce nebo firmy si multikáry mohou pořídit u https://www.unikont.cz/venkovni-uklidova-technika/multicar.html.

Využití multikár

Tato malá lehká užitková vozidla jsou oblíbena zejména pro svou universálnost. Mohou sloužit prakticky po celý rok díky možnosti instalování nejrůznějších nástaveb. Proto se uplatňují nejen v komunální oblasti, ale také ve stavebnictví, zahradnictví nebo v průmyslových podnicích při převážení materiálu či menších výrobků. Variant je celá řada, jelikož lze na multikárách využít více než 100 druhů nástaveb. V komunální oblasti proto mohou multikáry sloužit při úklidu, odvozu odpadu, k zavlažování městské zeleně, v zimě k odhrnování sněhu z chodníků pomocí připevněné radlice a k celé řadě dalších úkonů.

Typy multikár

Značka Multicar nabízí robustní řešení a díky nástavbám má universální využití včetně nejtěžších prací. V současné době produkuje výrobní závod v Německu tři typové řady těchto vozidel:

  • Multicar M27 Compact má parametry transportérů a nosičů nástaveb
  • Multicar M31 je kompaktní nosič nástaveb a transportérů
  • Multicar M29 ke úzkorozchodným nosičem nástaveb a transportérů

Vnitřní úklidová technika

Pro velké prostory obchodních domů, výrobních hal, administrativních budov či nemocnic jsou určeny moderní úklidové stroje. Jedním z nich je Scrubmaster B12, který je vhodný i pro menší plochy. Nabízí jej https://www.unikont.cz/vnitrni-uklidova-technika/podlahove-myci-stroje/chodici-obsluha/scrubmaster-b-12.html. Jedná se o velice praktický, kompaktní mycí stroj, který se díky nízké hmotnosti snadno přepravuje a skladuje. Diskový kartáč umožňuje důkladné umytí tvrdých hladkých podlah a jeho vystupující hlava dokáže čistit blízko okrajů podlah. Výhodou je také integrovaná nabíječka umožňující dobíjení baterie z jakékoliv standardní elektrické zásuvky.