Jak si vybrat pánský svršek, který by byl elegantní a trendy?

I muži chtějí být elegantní a rádi se oblékají do stylového a moderního oblečení. Nedílnou součástí šatníku každého takového muže je i pánský kabát.

Tipy a rady pro nákup kabátu

Pokud jste se rozhodli pro nákup kabátu nového, volte jednoduchý a nadčasový vzhled, v barvách spíše tmavších a neutrálních tónů.

Ideální volbou pro střih je přiléhavý styl, který lépe zvýrazní vaši postavu a navíc snadněji zahřeje.

Pokud budete oblékat kabát na oblek, je potřeba volit větší velikost. Do obchodu vyrazte již v saku. Obdobné je to v případě, že pod kabátem budete nosit svetr.

Švy na ramenou by měly kopírovat kraj vašich ramen, délka rukávu by měla přesáhnout rukávy košile či saka.

Důležitá je i péče o kabát – raději ji přenechte čistírně. Není vhodné prát kabáty doma v pračce.

  • Délka kabátu

V nabídce je celá řada různých délek – střední délka je zhruba do poloviny stehen (není vhodná na sako), tříčtvrteční kabáty sahají nad koleno a dlouhé kabáty jsou pod kolena. Tato délka je však vhodnější pro postavy vyšší. Poslední dvě zmiňované délky jsou vhodné pro případ, že pod kabátem budete nosit sako.

Pánské mikiny

Pánská mikina je univerzální kousek mužského šatníku. Může to být stylový a designově vyladěný svrchní kousek vašeho outfitu nebo doplněk pod bundu či kabát.

Velký výběr celé řady pánských mikin naleznete na portálu taxido.cz.

Pokud jdete kupovat mikinu, je potřeba si uvědomit pro jakou příležitost ji budete nosit.

Mikiny pro volnočasové aktivity nebo neformální setkání s přáteli mohou být v odvážnějších barvách a netradičního střihu. Velmi oblíbené jsou i mikiny s kapucí nebo přes hlavu.

Mikina určená pro formálnější setkání či neformální pracovní schůzku, by měla být spíše střídmější a to nejen barevnou kombinace, ale i střihem.

Důležitá je i správná volba materiálu, který by měl být prodyšný a příjemný na nošení.