Krby v nemovitostech nejsou staromódní, naopak se vracejí do současných trendů!

Tradiční krb plný dřeva, oheň praskající a rozdávající teplo po svém okolí, a nádherné načervenalé světlo šířící se po místnosti. Rozhodně se bavíme o jednom z popisů domácí pohody, které slýcháváme nejčastěji.

Spousta lidí jej ale automaticky řadí spíše mezi staromódní trendy, které se do moderních interiérů už příliš nehodí. Opak je ale pravdou! Naopak spousta moderních návrhů a trendů žádá vrácení typických domácích krbů zpátky. Scenérie, kterou totiž dokáží vykouzlit, je jakoukoliv technologií doslova neopakovatelná.

Krbová kamna se vracejí zpátky do interiérů

Ačkoliv by se mohlo zdát, že spojení moderních prvků a technologií s tradičními krbovými kamny bude komplikované, tak se ničeho podobného bát rozhodně nemusíte. Moderní krbová kamna jsou vzhledem velice rozdílná. Většinou působí minimalisticky a otvor pro oheň je poměrně dost malý. Přitom ale dokáží poskytnout vysokou výhřevnost, přičemž vás v žádném případě neokradou o ten parádní pocit, když sledujete praskající oheň.

Originální design díky originálním návrhům

I moderní krbová kamna ale mohou často působit velice individuálně. Hledání různých vzhledů lze započít už jenom u použitých materiálů. Moderní technologie totiž mají tu výhodu, že mohou použít i imitaci těch materiálů, které by jinak s kamny nebylo možné spojit. Například povrchovou úpravu v podobě dřeva. Nejen to, ale spoustu dalších podobných možností vám nabízí designová krbová kamna. Jedná se o součást domácnosti, která se právem řadí mezi nejzajímavější a nejindividuálnější druhy vybavení, co můžeme v rámci běžných domácností dnes a denně potkávat.

Komín nemusí být ani zdaleka problémem

Jedinou nevýhodou, která rozhodně odradí i velkou část reálných zájemců o domácí krbová kamna, mohou být právě výstavby komínů. Jedná se o komplexní zásah do budovy, který nemusí být vždycky jednoduchý a mnohdy vyžaduje i pokročilejší stavební úpravy. Je ale škoda se nechat odradit. Často totiž může být montáž komínu poměrně dost jednoduchá díky prefabrikovaným řešením, nebo jenom zkrátka velice dobře navrženým místem a stavebním postupem pro budoucí komín.