Jakou podlahu do interiéru?

Rekonstrukce interiéru s sebou nese velké množství otázek. Je třeba vybrat správné vybavení, barvy stěn, doplňky, spotřebiče, ale také podlahy. Právě výběr podlahy je často velkým oříškem, obzvláště pro ty, kteří se v nich příliš nevyznají a potřebují poradit. Vybrat správnou podlahu znamená začít se zajímat o přednosti jednotlivých typů. Možností je opravdu mnoho a pokud jste bezradní, poskytneme informace, které vám mohou pomoci se rozhodnout.

Tradiční podlahy

Pokud dbáte na tradiční materiály, možná jste pomysleli na dlažbu, kámen a dřevo. První dvě volby jsou velmi studené a nejlepší z nich pro vás bude pravděpodobně dřevo, dřevěné podlahy jsou velmi luxusní a jejich elegance dokáže ohromit ve starších zástavbách, ale i v moderních domech. Dřevo je přírodní materiál, a proto je nadčasové, vždy bylo v módě a nikdy z ní nevyjde. Možná obnáší více péče, ale odmění vás příjemným dojmem. Jelikož si můžete vybírat z mnoha druhů dřeva ve všech možných odstínech, můžete podlahu sladit třeba s nábytkem, dřevěným obložením a dalšími prvky. Navíc se nabízí i množství vzorů, jak dřevěné parkety skládat. Zde můžete zjistit více.

Moderní řešení

Pokud máte moderní interiér, pravděpodobně do něj budete chtít vnést moderní řešení, nejlepší je takové, které zajistí minimální nebo nulovou údržbu. Velmi populární je laminát. Laminátové podlahy naprosto dokonale imitují dřevo, jsou odolné proti poškrábání, nárazům i polití. Nabízí se v několika provedeních podle odolnosti a můžete je využít v domácnosti i komerčních prostorech. Ze stovek provedení si můžete vybírat tolik barev, odstínů a imitací, že je nemožné si nevybrat. Podobně jsou na tom vinylové podlahy, tento druh podlah je tu už mnoho let a taktéž zajistí imitace všech jiných materiálů, od dlažby až po dřevo a další. U obou zmíněných druhů máte rychlou pokládku, takže pokud na rekonstrukci podlahy spěcháte, je to skvělá volba, která vám navíc zajistí velmi dlouhou životnost. Navíc se tyto podlahy snadno udržují, postačí k tomu voda nebo běžné čistící prostředky. Přečtěte si více a zajisté vás tato podlahová krytina zaujme.