Bezpečnost především – pomůže dětská reflexní vesta

Pokud máte malé děti, zajisté pro vás platí zásada být dobře viděn dvojnásob. Děti zpravidla nebývají, v silničním provozu, tak ostražité, jako dospělí, je tedy potřeba, aby byly vidět na co největší vzdálenost. Zvláště v podzimním a zimním čase, kdy je ráno ještě šero a odpoledne se brzy stmívá, je viditelnost snížená.

Neocenitelným pomocníkem se stává celá řada bezpečnostních reflexních prvků. Patří mezi ně nejen reflexní nášivky na oblečení, pásky či přívěsky, ale především dětské reflexní vesty. Na bezpečnost vašich dětí myslí i portál Altima.

Kde vestu pořídit?

Možností je celá řada. Velký výběr naleznete například na https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty/.

Jak vybrat tu správnou vestu?

Nabídka trhu je široká. Vybírat můžete z celé škály pestrých druhů s různě zapracovanými bezpečnostními prvky. Velkou oblibu má klasická oranžová či žlutá barva, kterou doplňují reflexní pruhy, díky kterým je odraz rozsvícených reflektorů tak intenzivní, že se dítě stane nepřehlédnutelným. V nabídce je celá řada různých tvarů i druhů zapínání, to může být vpředu či na boku. Pořídit si však můžete i vestu, která se navléká přes hlavu. Speciálně pro děti jsou vyráběny vesty s různými dětskými motivy. Zakoupit tedy můžete vestu s medvídkem, panenkou či pohádkovými postavičkami. V nabídce naleznete i bezpečnostní vestu ve tvaru V.

Velikost vesty

Velikosti jsou uzpůsobeny různým věkovým kategoriím. Pamatováno je i na naše nejmenší děti, které reflexní vesty využívají při vycházkách s mateřskou školou. Díky tomu je zajištěna jejich bezpečnost při zhoršených podmínkách i během dne.

Bezpečnostní vesty můžete využívat nejen při cestách do škol, školek a do zaměstnání, ale i v případě, že provozujete sportovní aktivity, u nichž se občas nevyhnete silničnímu provozu – cyklistika, pěší turistika. Pokud budete dobře vidět, může vám to zachránit i život.