Přírodní solné lampy pro zdraví

Chcete-li si doma vytvořit příjemné ovzduší, pořiďte si přírodní solné lampy, které mají podobné léčivé účinky jako například solné jeskyně. Základem těchto lamp je přírodní sůl ve formě transparentního a hrubě opracovaného kamene. Solné lampy mohou být nejen zdrojem příjemného ovzduší, ve kterém se lépe dýchá, ale i zajímavým dekoračním prvkem v bytě či na chalupě.

Jaký je původ solných lamp?

Solný kámen, neboli minerál se těž z velkých zemských hlubin. V podstatě se jedná o pozůstatek pravěkého procesu tvorby planety Země. Výsledného tvaru dosáhne tento léčivý minerál až po vynesení na denní světlo a po jeho hrubém opracování. Díky tomuto procesu si solný kámen zachovává svou přírodní podobu a proto jsou produkty za něho označovány jako solné lampy přírodní.

Princip léčebných účinků

Prospěšnost solných kamenů na lidské zdraví je známa již po několik staletí. Proto se využívají například solné jeskyně pro léčbu astmatiků a lidí s jinými respiračními obtížemi. Stejné léčebné účinky mají i solné lampy nebo solné svícny, které vznikají tak, že do hrubě opracovaného solného kamene se jednoduše umístí svíčka, nebo žárovka. Plamen svíčky nebo teplo svítící žárovky ohřívá solný kámen, ze kterého se do okolí uvolňují zdraví prospěšné látky. Ty velice příznivě ovlivňují dýchací cesty a udržují je ve zdravém stavu. Dýchání těchto látek prospívá zejména astmatikům a alergikům, ale také osobám s poruchami krevního oběhu.

Víte, co je to yoni vajíčko?

Toto téma se týká žen, které chtějí naplno prožívat svou sexualitu. Název yoni vajíčko je složen ze dvou pojmů, a sice z krásného polodrahokamu opracovaného do tvaru vajíčka a vyleštěného tak, aby jej ženy mohly nosit ve vagíně. Yoni je označení pro ženské genitálie. Tradice posilování ženské pochvy cvičením s yoni vajíčkem pochází ze staré Číny. Ženy, které tuto techniku cvičení dobře zvládly, měly i ve stáří své pohlavní orgány pevné a pružné. V Číně se používala vajíčka vyřezávaná z nefritu, což je velice vzácný nerost. Dnešní ženy mají možnost používat tzv. Yoni vajíčko.