3 tipy, jak optimalizovat vaši daň

Optimalizace daní u firem je poměrně náročná. V následujících řádcích vám ale přinášíme trojici tipů, jak efektivně ušetřit nějaké peníze.

Optimalizovat daně jde poměrně snadno. Stačí trochu té vynalézavosti a úsilí, abyste mohli své firmě ušetřit miliony. A v následujících řádcích vám přinášíme trojici typů, jak optimalizace daní efektivně dosáhnout.

Plánujte dopředu

Bez robustního plánu se určitě neobejdete. Můžete sice sáhnout po řešeních na poslední chvíli, ty ale zřejmě nebudou tak efektivní jako ta dobře naplánovaná a včasně provedená. S dostatečným předstihem si tedy určete, kde se vlastně vaše firma aktuálně nachází a kam vůbec chcete mířit. Mějte po ruce výsledky hospodaření od vašeho účetního. Řekněte si o ně třeba začátkem září a podívejte se, jak si vlastně stojíte. Ale hlavně myslete na to, že optimalizace až na krev nemusí být vždy ku prospěchu. V některých případech vám může naopak ublížit. A to nejen u finančního úřadu, ale také u potenciálních investorů nebo bankovních institucí.

Nakupte majetek

Nejjednodušším způsobem optimalizace daní je nákup nového majetku. Mějte ale na paměti, že do daňového základu budete moct zahrnout jen část pořizovací hodnoty. Zejména u aut a jiných dražších předmětů. Jestliže si ale optimalizaci pečlivě naplánujete, tak směle do toho. Včasný nákup majetku vám totiž může v následujících letech přinést vítané úspory na daních.

Daňové ráje

Poslední možností je odliv části kapitálu do daňových rájů. Na první pohled se sice může zdát, že jde o náročný proces, opak je ale pravdou. Offshore společnosti si můžete koupit podobně jako ready made společnosti. Stačí se podívat na aktuální nabídku a vybrat si zemi, ve které chcete svoje daně optimalizovat. Daňové ráje vám tak mohou ušetřit spoustu peněz.